Jakie akcesoria przydadzą do zajęć bokserskich?

Jakie akcesoria przydadzą do zajęć bokserskich?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bokserzy mogą być dość szczegółowi w kwestii sprzętu, którego używają. Odpowiednie rękawice, na przykład, mogą zrobić ogromną różnicę w wydajności.

Czego więc jeszcze potrzebujesz? Oto niektóre z akcesoriów, które są przydatne podczas zajęć bokserskich:

Rękawice bokserskie

Jak wspomniano powyżej, są one niezbędnym elementem wyposażenia każdego, kto planuje uderzać pięściami w różne rzeczy. Występują w dwóch odmianach: rękawice treningowe i sparingowe. Główna różnica między nimi polega na tym, że rękawice sparingowe mają dodatkową wyściółkę na knykciach i dłoniach, aby chronić dłonie, gdy uderzasz w coś twardego, jak ciężki worek lub nawet inną osobę. Rękawice treningowe nie mają tak dużo wyściółki, ale są świetne do używania z workami treningowymi lub innym sprzętem, który nie wymaga tak dużej ochrony rąk. Dobrej jakości rękawice bokserskie możesz zakupić przykładowo na stronie https://brosport.pl/.

Owijki na dłonie

Owijanie dłoni pomaga chronić je przed urazami podczas sesji treningowych, zabezpieczając je przed otarciami i pęcherzami spowodowanymi niewłaściwym ułożeniem dłoni wewnątrz rękawicy. Możesz kupić wstępnie owinięte owijki na dłonie w większości sklepów sportowych jakich jak przykładowo, jeśli nie chcesz owijać ich samodzielnie, ale nie jest to zbyt trudne, jeśli postępujesz zgodnie z tym przewodnikiem (ułatwia to również zakładanie rękawic, jeśli są już owinięte).

Ochraniacz na zęby

Chroni zęby i dziąsła przed urazami podczas ćwiczeń, dzięki czemu możesz kontynuować trening bez obaw o zdrowie zębów. Ochraniacz na zęby powinien ściśle przylegać do ust, więc przed zakupem upewnij się, że nie jest zbyt duży lub mały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*