Jak możemy zwiększyć efektywność naszego magazynu?

Jak możemy zwiększyć efektywność naszego magazynu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyny są drogie w prowadzeniu i nierzadko firmy wydają co najmniej 20% swoich przychodów na operacje magazynowe. Dlatego sensowne jest szukanie sposobów na poprawę wydajności operacji magazynowych.

Choć istnieje wiele sposobów na zwiększenie wydajności magazynu, oto kilka pomysłów:

Wykorzystaj system magazynowy

System zarządzania magazynem (WMS) to skomputeryzowany system, który można wykorzystać do zarządzania przepływem towarów przez magazyn. System magazynowy WMS pomaga firmom śledzić zapasy, zamawiać materiały i produkty, a także monitorować wydajność pracowników.

Zainstaluj inteligentne kamery, aby monitorować obszary robocze i poprawić bezpieczeństwo

Inteligentne kamery mogą być stosowane w magazynach, zakładach produkcyjnych i innych miejscach, w których pracownicy są narażeni na ryzyko urazów lub chorób. Kamery te wykorzystują technologię wykrywania ruchu w celu wykrycia jakiejkolwiek aktywności w wyznaczonym obszarze, takim jak korytarz lub stanowisko pracy, i wysyłają alarm w przypadku wykrycia czegoś, co nie powinno się tam znajdować – na przykład wózka widłowego wjeżdżającego na obszar, na którym nie powinien się znajdować. Zapewniają one również monitorowanie wideo w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zobaczyć, co dzieje się w magazynie przez cały czas.

Używaj urządzeń noszonych do zbierania i analizowania danych w czasie rzeczywistym

Urządzenia noszone to kolejny sposób na zbieranie danych o tym, jak ludzie pracują w magazynach i innych obiektach. Przykłady obejmują inteligentne okulary, które pomagają pracownikom szybciej znajdować produkty, biosensory, które monitorują ich stan zdrowia, rękawice z haptycznym sprzężeniem zwrotnym dla poprawy wydajności i komfortu, a nawet buty z wbudowanymi czujnikami do śledzenia wzorców ruchu w miejscu pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*