Motywowanie pracowników do zdrowego trybu życia – jak to zrobić?

Motywowanie pracowników do zdrowego trybu życia – jak to zrobić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie i dobre samopoczucie jest kluczowym zagadnieniem dla wielu organizacji. Nie chodzi tylko o korzyści zdrowotne wynikające ze zdrowego stylu życia. Chodzi również o produktywność, niższą absencję i wyższe morale. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania, jeśli chodzi o motywowanie pracowników jest to, że każdy jest inny. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do zmotywowania pracowników jest zadbanie o ich wellbeing. Nie można oczekiwać, że ludzie zmienią swoje zachowanie bez zapewnienia im środowiska, które tę zmianę wspiera. Oznacza to możliwość przynoszenia do pracy zdrowych przekąsek i napojów, zapewnienie miejsca do ćwiczeń w czasie przerw oraz zachęcanie do zdrowych zachowań poprzez oferowanie nagród.

Ważne jest również, aby zrozumieć, co motywuje różne typy pracowników. Niektórych ludzi motywują pieniądze, innych uznanie lub status. Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy stracili na wadze, na przykład, to oferowanie zachęt finansowych może być najlepszym rozwiązaniem.

Innym świetnym sposobem jest zapewnienie wyboru żywności na spotkaniach i imprezach, gdzie wszyscy zbierają się razem, aby ludzie czuli się komfortowo jedząc zdrowszą żywność zamiast śmieciowego jedzenia, które często może prowadzić ich do otyłości i innych chorób, takich jak choroby serca, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca między innymi, które są bardzo powszechne dziś wśród ludzi w każdym wieku, w tym młodych dorosłych i dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*