close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Drzewa i krzewy – jak często należy je przycinać?

Drzewa oraz krzewy do tego aby pięknie rosły wymagają regularnego przycinania. Zabiegi te mają na celu przede wszystkim zwiększyć ich trwałość oraz jakość plonów. Pomagają także zachować ich piękny kształt. Jeśli więc chcemy cieszyć się wspaniałymi drzewkami oraz krzakami, powinniśmy dowiedzieć się, jak często je przycinać.

Jak właściwie pielęgnować drzewa oraz krzewy w swoim ogrodzie?

Za przycinanie najlepiej zabrać się co najmniej dwa razy w roku w sezonie zimowym oraz letnim. W przypadku większości gatunków pierwsze cięcie należy wykonać już na przełomie lutego oraz marca, a kolejne latem w celu usunięcia pędów. Dzięki temu stymuluje się rozwój nowych gałęzi, a wszystkie suche oraz chore elementy zostają skutecznie usunięte. Trzeba mieć na uwadze to, że lekkie cięcie pobudzi niewielki rozwój pędów, a silne sprzyja intensywnemu rozwojowi.

W przypadku cięcia zimowego trzeba przeprowadzić je nie wcześniej niż wtedy, gdy temperatura na zewnątrz podniesie się do poziomu około -7 stopni Celsjusza. Przy niższej temperaturze może bowiem dojść do uszkodzenia roślin. Najlepiej jednak poczekać, aż temperatura wzrośnie powyżej zera.

Istnieje kilka rodzajów cięć, jakie można zastosować. Odmładzające wykonuje się w przypadku roślin starych i przeprowadza się je w fazie spoczynku lub po zbiorze owoców. Cięcia formujące mają natomiast na celu poprawić ogólny wygląd roślin. Jeśli nie chcemy przeprowadzać zabiegów samodzielnie możemy zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy ogrodniczej, którą znajdziemy pod adresem: http://www.aloesogrody.pl/oferta/pielegnacja-drzew/.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

15 + 14 =

Story Page