close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Co trzeba wiedzieć o serwisowaniu pojazdu z silnikiem diesel?

Samochód to bez wątpienia jeden z najlepszych wynalazków człowieka. Dzięki niemu przemieszczanie się jest dużo prostsze. Każda maszyna może jednak ulec awarii, której naprawa nie będzie możliwa bez pomocy serwisu. Panuje powszechne przekonanie, że samochody posiadające silniki zasilane olejem napędowym wymagają większej uwagi właściciela. Jest to spowodowane faktem, że ich konstrukcja zawiera więcej elementów ulegających wyeksploatowaniu czy usterce. Co może się w nich zepsuć? Na co zwrócić uwagę w trakcie profilaktycznego serwisu?

Turbosprężarka i „dwumasa” koszmarem kierowcy

Nowoczesne auta z silnikami wysokoprężnymi zazwyczaj są oszczędne w spalaniu, w zamian jednak wymagają specjalnego serwisowania. Wśród wadliwych podzespołów znajduje się na przykład turbosprężarka. Na jej zużywanie wpływa zbyt późna wymiana filtrów powietrza i oleju, przyczynia się do tego też niewłaściwa eksploatacja auta – zbyt szybkie gaszenie silnika po skończonej jeździe. Kolejny element to koło dwumasowe. Holowanie ciężkich przyczep, ruszanie z piskiem opon, jak i gwałtowna redukcja biegów i strzały ze sprzęgła mogą doprowadzić do konieczności jego kosztownej wymiany. Jeżeli to, czego poszukujesz to specjalizujący się w silnikach, do których zasilania służy Diesel Serwis Poznań to miasto gdzie go znajdziesz. Przy okresowej wymianie filtrów i oleju, warto też zlecić profesjonalistom sprawdzenie takich rzeczy jak zawór EGR, filtr cząsteczek stałych oraz wtryskiwacze. Wszelkie zaniedbania mogą okazać się fatalne w skutkach i zwiększyć koszty naprawy.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziesięć − 3 =

Story Page