Jakie wyróżniamy metody ocieplania domu?

Jakie wyróżniamy metody ocieplania domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja termiczna budynków jest w obecnych czasach ogromnie ważna. Umożliwia nie tylko zmniejszenie opłat za ogrzewanie, ale także powoduje spalanie mniejszej ilości szkodliwych paliw. Mniej zużytego węgla bądź gazu ziemnego oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Dlatego właśnie walka o jak najlepsze ocieplenie domu jest aż tak istotna. Sprawdzamy w jaki sposób można osiągnąć oczekiwany efekt.

Styropian i pianka

Wszystko zaczyna się od ocieplenia ścian zewnętrznych. Tutaj od lat królują płyty styropianowe, które nakłada się bezpośrednio na mur. Najważniejsze jest jednak poddasze, ponieważ ciepłe powietrze ma naturalną tendencję do ucieczce ku górze. Oznacza to, że właśnie tamtędy będzie próbowało wydostać się z budynku w sposób najbardziej intensywny. Poddasza również przez lata obkładano styropianem, ostatnio jednak trendy się zmieniają i częściej wykorzystywana jest specjalna pianka. Ludzie coraz chętniej decydują się na metodę izolacji pianką poliuretanową W Krakowie znajdziemy mnóstwo firm, które wykonają dla nas taką usługę.

Płyty kontra natrysk

W ostatnim czasie nie tylko w izolacji stropów odchodzi się od tradycyjnych metod, takich jak wykorzystanie styropianu w formie płyt. Wszelkie inne szczeliny również mogą być bowiem poddawane izolacji natryskowej W Krakowie bez problemu znajdziemy ekipę, która dociepli w ten sposób nasz budynek. Pianka wejdzie w każdą, najwęższą nawet szparę, powodując jej uszczelnienie niemal w stu procentach. Dzięki temu będziemy posiadali idealnie ocieplony dom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*