Kardiolog – kiedy należy się do niego udać?

Kardiolog – kiedy należy się do niego udać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kardiolodzy to lekarze, którzy specjalizują się w sercu i naczyniach krwionośnych. Leczą choroby serca, płuc i naczyń krwionośnych. Przeprowadzają również operacje serca. Kardiolodzy wykorzystują najnowsze technologie do badania czynności serca, diagnozowania problemów z sercem i płucami oraz leczenia ich za pomocą leków lub operacji.

Jeśli doświadczasz któregoś z poniższych objawów, warto udać się do kardiologa:

Ból w klatce piersiowej 

Jeśli doświadczasz bólu w klatce piersiowej, który trwa dłużej niż kilka minut, najlepiej jest jak najszybciej odwiedzić lekarza. Ból może być spowodowany atakiem serca lub innym poważnym problemem, takim jak angina (ból w klatce piersiowej), wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca.

Duszność 

Duszność występuje, gdy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu z powodu problemów z płucami lub sercem. W przypadku wystąpienia duszności, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Palpitacje serca lub nieregularne bicie serca 

Palpitacje serca występują, gdy serce bije zbyt szybko lub zbyt wolno bez wyraźnej przyczyny. Nieregularne bicie serca występuje wtedy, gdy jedna część serca bije szybciej niż inna, tworząc nieregularny rytm, który może powodować zawroty głowy, zmęczenie i omdlenia. 

Jeśli uważasz, że doświadczasz któregoś z tych objawów, natychmiast poszukaj pomocy medycznej lub skorzystaj z pomocy kardiolog Warszawa, ponieważ mogą one wskazywać na poważne zagrożenia dla zdrowia, jeśli pozostaną nieleczone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*