• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak dbać o drewniany taras i wiatę?

Coraz więcej więcej osób decyduje się na wybudowanie przydomowego tarasu lub wiaty garażowej z naturalnego drewna. Są to bowiem konstrukcje niezwykle użyteczne – pierwsza idealnie nadaje się do relaksu i przyjmowania gości, druga zaś do przechowywania samochodu albo narzędzi ogrodowych. Dużą ich zaletą jest wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli interesuje nas np. solidna i estetyczna zabudowa tarasowa Warszawa to miasto, gdzie bez trudu znajdziemy firmę specjalizującą się w projektowaniu takich obiektów.

Olejowanie to wymóg konieczny

Tarasy i wiaty przydomowe są przeważnie wykonywane z gatunków drzew charakteryzujących się sporą wytrzymałością (modrzew, świerk, teak, bangkirai, tatajuba itp.), ale mimo to wymagają pielęgnacji. Trzeba je przede wszystkim regularnie sprzątać, zamiatając wszelkie zabrudzenia w postaci liści, błota i piasku, a także myjąc powierzchnię za pomocą wydajnej myjki ciśnieniowej. Najbardziej oporny brud należy natomiast eliminować z użyciem specjalnej szczotki ryżowej i dedykowanych preparatów chemicznych. 

Kolejnym niezbędnym zabiegiem jest olejowanie, polegające na pokrywaniu desek i belek bezbarwnym środkiem na bazie olejów naturalnych, który wnika głęboko w strukturę materiału i skutecznie zabezpiecza go przed wilgocią czy działaniem szkodliwych promieni UV. Pamiętajmy, że wymienione czynniki mogą powodować szarzenie i blaknięcie powierzchni. W procesie konserwacji drewnianych elementów można też z powodzeniem zastosować impregnat antypleśniowy oraz transparentną lakierobejcę. Wszystkie powyższe czynności z pewnością przyczynią się do perfekcyjnego wyglądu naszej konstrukcji.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

8 + dziewiętnaście =

Story Page