close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Worki na śmieci kompostowalne czy biodegradowlane?

Kompostowalne lub biodegradowalne worki na śmieci są świetne dla Twojego domu lub biura. Nasze torby posiadają certyfikat LEED, więc nie tylko świetnie wyglądają, ale są bardziej przyjazne dla środowiska niż zwykłe plastikowe torby. Kompostowalne i biodegradowalne worki na śmieci to następna ewolucja w dziedzinie ekologicznej utylizacji odpadów.

Dlaczego warto wybrać biodegradowalne worki?

Biodegradowalne worki na śmieci są przyjazne dla środowiska, a jednocześnie zapewniają wszechstronne i wygodne sposoby pozbywania się domowych śmieci. Worki kompostowalne rozwiązują wiele problemów związanych z jednorazowymi workami plastikowymi, ponieważ rozkładają się znacznie szybciej niż tradycyjne worki plastikowe. Worki na śmieci nadające się do kompostowania są wykonane z tworzywa sztucznego na bazie kukurydzy, które ulegnie rozkładowi po umieszczeniu w prawidłowo zarządzanej pryzmie kompostowej. Worki wykonane z materiałów biodegradowalnych, takich jak bawełna organiczna lub plastik z recyklingu, pozostaną nienaruszone przez dłuższy czas i muszą być wyrzucane jako ogólne śmieci. Ponieważ jednak większość gmin nie posiada odpowiednich programów kompostowania, torby te nie są jeszcze optymalnym rozwiązaniem.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

9 − dwa =

Story Page