Jak najlepiej zacząć żeglować? Czy jest do tego potrzebny kurs?

Jak najlepiej zacząć żeglować? Czy jest do tego potrzebny kurs?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żeglarstwo to sport dedykowany dla wszystkich osób. W szczególności dla takich, które nie odczuwają lęku przed wodą. Warto spróbować żeglugi, aby móc przekonać się, ile możliwości oferuje ta niesamowita dyscyplina sportowa. Jak najlepiej zacząć? O czym trzeba pamiętać? Oto kilka słów wyjaśnienia, które przydadzą się wszystkim amatorom.

Kursy żeglarskie od podstaw

Osoby, które chcą być pełnoprawnymi żeglarzami, powinny ukończyć odpowiednie kursy. Oferowane są one przez różne szkoły, znajdujące się m.in. na terenie Polski (np. takie kursy można znaleźć na stronie internetowej https://saily.pl/), jak również poza granicami naszego kraju. Chyba jednak nie ma co rzucać się w pierwszej kolejności na głęboką wodę, jeżeli istnieje możliwość zapisania się na szkolenie w takich miastach, jak m.in. Tomaszów Mazowiecki, który nie wydaje się przecież tak odległy. Kursy podzielone są na kilka stopni. Oto ich lista:

– żeglarz jachtowy,

– jachtowy sternik morski.

Warto pomyśleć o tym, aby zdobyć chociaż pierwszy z oferowanych patentów, dzięki czemu wiedza przyszłego żeglarza będzie zdecydowanie większa. Dana osoba nie będzie mogła jeszcze myśleć o samodzielnej żegludze, ale już będzie wiedzieć, jak zachowywać się na jachcie, w szczególności jeżeli chodzi o sytuacje niebezpieczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*