Jak wybierać dobre okulary?

Jak wybierać dobre okulary?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary to w ostatnich latach niezwykle modny dodatek do stylizacji – i to niezależnie od tego, czy mowa o okularach przeciwsłonecznych nerdach czy korekcyjnych. Powinny być przede wszystkim dobrze dobrane, czyli perfekcyjnie pasować do kształtu twarzy i zapewniać nam poczucie komfortu nawet w trakcie noszenia przez wiele godzin. W salonach optycznych (stacjonarnych i internetowych) są dostępne niezliczone ilości oprawek zróżnicowanych pod względem materiału, kolorystyki i wzornictwa. W związku z tym w niniejszym artykule zostaną wymienione główne kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze okularów. 

Solidność i odpowiedni kształt to podstawowe parametry

Przy wyborze okularów w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na ich kształt. Chodzi o to, aby były idealnie dostosowane do kształtu naszej twarzy. Na przykład osobom posiadającym okrągłą są zalecane modele kwadratowe, a osobom mającym kwadratową – wersje okrągłe, ewentualnie owalne. Po drugie ważna jest stylistyka, w jakiej oprawki zostały zaprojektowane. Powinny one zatem pasować zarówno do naszego sposobu ubierania się, jak i osobowości. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w jedną parę droższych, ale uniwersalnych okularów, które będą świetnie komponowały się z różnorodnymi outfitami.

Oprócz tego niezwykle istotnym parametrem jest materiał wykonania i jakość omawianych konstrukcji. Muszą być one solidne i absolutnie nie mogą odkształcać się w dłoni. Najlepiej sprawdzają się oczywiście modele metalowe, choć drewniane również doskonale spełniają swoją rolę, a na dodatek znakomicie się prezentują. Pamiętajmy też, aby szkła były perfekcyjnie dopasowane do oprawek. Mnóstwo ciekawych i wytrzymałych produktów znajdziemy w ofercie m.in. tego internetowego salonu optycznego: https://opticdesign.pl/16-okulary-korekcyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*