• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak wybierać dobre okulary?

Okulary to w ostatnich latach niezwykle modny dodatek do stylizacji – i to niezależnie od tego, czy mowa o okularach przeciwsłonecznych nerdach czy korekcyjnych. Powinny być przede wszystkim dobrze dobrane, czyli perfekcyjnie pasować do kształtu twarzy i zapewniać nam poczucie komfortu nawet w trakcie noszenia przez wiele godzin. W salonach optycznych (stacjonarnych i internetowych) są dostępne niezliczone ilości oprawek zróżnicowanych pod względem materiału, kolorystyki i wzornictwa. W związku z tym w niniejszym artykule zostaną wymienione główne kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze okularów. 

Solidność i odpowiedni kształt to podstawowe parametry

Przy wyborze okularów w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na ich kształt. Chodzi o to, aby były idealnie dostosowane do kształtu naszej twarzy. Na przykład osobom posiadającym okrągłą są zalecane modele kwadratowe, a osobom mającym kwadratową – wersje okrągłe, ewentualnie owalne. Po drugie ważna jest stylistyka, w jakiej oprawki zostały zaprojektowane. Powinny one zatem pasować zarówno do naszego sposobu ubierania się, jak i osobowości. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w jedną parę droższych, ale uniwersalnych okularów, które będą świetnie komponowały się z różnorodnymi outfitami.

Oprócz tego niezwykle istotnym parametrem jest materiał wykonania i jakość omawianych konstrukcji. Muszą być one solidne i absolutnie nie mogą odkształcać się w dłoni. Najlepiej sprawdzają się oczywiście modele metalowe, choć drewniane również doskonale spełniają swoją rolę, a na dodatek znakomicie się prezentują. Pamiętajmy też, aby szkła były perfekcyjnie dopasowane do oprawek. Mnóstwo ciekawych i wytrzymałych produktów znajdziemy w ofercie m.in. tego internetowego salonu optycznego: https://opticdesign.pl/16-okulary-korekcyjne.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

3 × 3 =

Story Page