Lepiej kupować częściej tańsze rzeczy, czy rzadziej markowe?

Lepiej kupować częściej tańsze rzeczy, czy rzadziej markowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jest to konkurencja nie tylko w zakresie ceny, ale także pod względem jakości oferowanych produktów. Wiele z nich produkowana jest obecnie w Chinach z niskiej jakości materiałów. Dzięki temu cena za takie towary nie jest zbyt wygórowana. Na kupno rzeczy o niskiej jakości i w niskiej cenie może pozwolić sobie nawet osoba zarabiająca najniższą krajową.

Należy jednak pamiętać, że tanie rzeczy, produkowane z niskiej jakości materiałów, nie są zbyt trwałe. Szybko się niszą i zużywają. Dużo lepszą decyzją może być zakup markowych produktów, które choć często także produkowane najtańszą siłą roboczą są jednak wykonywane z gatunkowo lepszych materiałów, bardziej trwałych i przyjaznych dla skóry. Przy niskiej wypłacie jednak przeciętny zjadacz chleba na niezbyt wiele może sobie pozwolić. Może kupić jedną markową rzecz lub kilka tańszych. Na co najlepiej się zdecydować?

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Należy zastanowić się, jak długo ma nam służyć konkretny towar. Czy jest to tylko rzecz sezonowa, czy taka, która przyda nam się przez lata. Bo na przykład na lato warto mieć kilka bluzek tańszych, niż jedną markową. Ale już przy zakupie butów górskich, które będą nam służyć przez lata i powinny być wygodne, trwałe i wodoodporne – lepiej będzie chyba zdecydować się na droższy markowy produkt, na który nawet przy niskiej wypłacie możemy sobie pozwolić raz na jakiś czas.

Reasumując, przy wyborze markowych i tańszych produktów, ważny jest kontekst naszych zakupów. Niektóre rzeczy zużywają się szybciej, inne wolniej. Jednych będziemy używać częściej, innych rzadziej. Niezależnie od naszego wyboru należy pamiętać, że wśród tych tańszych mogą trafić się trwałe rzeczy, natomiast i w markowych zdarzają się teraz takie, które nie są warte swojej ceny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kasik 06.12.2017

    ja lubię kupić coś tańszego, a nawet używanego, czasem w lumpeksie można nawet kupić sobie nowe, z metką ubrania, polecam:)