• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak działa kserokopiarka?

Co to jest?

Kserokopiarka to maszyna, która wykonuje kopie dokumentów i zdjęć, zwykle wykorzystując druk kserograficzny lub laserowy do odtworzenia oryginalnego dokumentu.

Działanie

Najprostsze kserokopiarki wykorzystują skaner płaski, na którym kładzie się oryginał; użytkownik naciska przycisk i światło skanuje obraz, przekształcając go w sygnał elektryczny, który może być przechowywany w pamięci cyfrowej. Dane cyfrowe są następnie przetwarzane, przy użyciu technik cyfrowego przetwarzania sygnału, w celu wytworzenia elektrostatycznego obrazu utajonego na elektrycznie naładowanym bębnie światłoczułym. Ten elektrostatyczny obraz przyciąga cząsteczki tonera, tworząc wzór proszku, który przylega do powierzchni bębna światłoczułego. Powstały w ten sposób bęben pokryty tonerem przenosi swoją zawartość na papier lub inny nośnik wyjściowy. Ładunek na bębnie rozprasza się (a tym samym jego zdolność do przyciągania tonera) w ciągu kilku minut, więc dodatkowe kopie nie mogą być wykonane, dopóki nie zostanie on „zresetowany” przez ponowne wystawienie na działanie silnego światła.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiej maszyny to koniecznie odwiedź stronę internetową: http://expressdruk.com.pl/xero.html.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa × 4 =

Story Page