Zawody, jakie można wykonywać po ukończeniu kosmetologii

Zawody, jakie można wykonywać po ukończeniu kosmetologii
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy coraz chętniej dbają o swój wygląd, poddając się różnorodnym zabiegom kosmetycznym. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok wzrasta liczba osób kształcących się w tym konkretnym zakresie. Wchodzą oni później na rynek pracy jako specjaliści w rozmaitych dziedzinach – np. wykonywaniu makijażu czy kompleksowym dbaniu o stopy. Jeśli chcemy studiować taki kierunek jak kosmetologia Warszawa to miasto, gdzie działa mnóstwo szkół wyższych mających go w swojej ofercie pedagogicznej.

Opcji jest co najmniej kilka

Kosmetolog to w ogólnym ujęciu osoba zajmująca się leczeniem oraz pielęgnowaniem zarówno skóry, jak włosów czy paznokci. Najbardziej pożądanymi cechami są tutaj cierpliwość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, dokładność, umiejętność skupienia uwagi i skrupulatność. Oczywiście wymagana jest też gruntowna wiedza fizjologiczna i dermatologiczna, co wiąże się z koniecznością ukończenia odpowiedniego kierunku na studiach. Najlepiej postawić na kosmetologię, ponieważ z takim tytułem na dyplomie można z powodzeniem podejmować różne zawody związane z dbaniem o urodę. Tak naprawdę wszystko zależy od wybranej specjalizacji.

Większość osób decyduje się na wizaż, czyli profesjonalne wykonywanie makijażu twarzy i leczenie niedoskonałości cery. Oprócz tego w grę wchodzi jeszcze podologia (leczenie nieprawidłowości i chorób związanych ze stopami), stylizacja (dobieranie strojów do figury lub okoliczności), SPA i Wellness (masaże, zabiegi relaksacyjne itp.), fizykoterapia, podstawy żywienia z dietetyką oraz alergologia. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby po ukończeniu studiów kosmetologicznych założyć drogerię, salon urody, salon SPA, a nawet laboratorium kosmetyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*