Jak poradzić sobie z wypryskami na twarzy?

Jak poradzić sobie z wypryskami na twarzy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z pryszczami na twarzy. Oto kilka najpopularniejszych z nich:

Myj twarz dwa razy dziennie

Umyj twarz dwa razy dziennie delikatnym środkiem oczyszczającym. Pomoże to usunąć brud i olej z porów, co z kolei pomoże zapobiec trądzikowi.

Nawilżaj swoją skórę codziennie

Stosowanie kremu nawilżającego pomoże utrzymać twarz nawilżoną i miękką, co z czasem może zmniejszyć widoczność zmarszczek i drobnych linii. Staraj się unikać stosowania produktów zawierających alkohol lub inne składniki, które mogą wysuszyć skórę i podrażnić istniejące skazy.

Stosuj odpowiedniej produkty

Stosuj produkt do leczenia trądziku z nadtlenkiem benzoilu lub kwasem salicylowym codziennie rano i wieczorem po oczyszczeniu skóry. Składniki te pomagają w leczeniu wyprysków, ponieważ wysuszają nadmiar oleju z powierzchni skóry, a jednocześnie zabijają bakterie powodujące wypryski. Upewnij się, że czytasz etykietę przed zastosowaniem każdego nowego produktu, ponieważ niektóre zabiegi na trądzik mogą powodować podrażnienia, jeśli są stosowane niewłaściwie lub zbyt często.

Unikaj dotykania twarzy

Jeśli to możliwe, aby zmniejszyć nacisk na istniejące skazy i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, gdy musisz je dotknąć (na przykład podczas mycia rąk). Jeśli to możliwe, spróbuj używać ręczników papierowych zamiast materiałowych do zmniejszenia szansy na rozprzestrzenienie się bakterii na inne obszary twarzy. Jeśli musisz używać ręcznika z tkaniny, pierz go regularnie w gorącej wodzie i susz na dużym ogniu, aby zabić wszelkie bakterie, które mogą być obecne.

W razie problemu skontaktuj się z dermatologiem

Twój dermatolog może przepisać krem lub maść z antybiotykiem, które można zastosować bezpośrednio do skazy. Lek pomoże zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk, a jednocześnie zwalczy wszelkie bakterie, które mogą być obecne. Jeśli masz skłonność do wyprysków, rozważ również przyjmowanie doustnych antybiotyków. Ważne, aby był to dobry dermatolog Bydgoszcz w swoim mieście oferuję sporo dobrych lekarzy zajmujących się tą specjalizacją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*