close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie urządzenia są niezbędne w pracy okulisty?

Wizyta u okulisty jest jedną z przyjemniejszych konsultacji u specjalisty, przed którą nie odczuwamy strachu. Przebiega ona zazwyczaj dość sprawnie, a wyniki i zalecenia znane są bezpośrednio po zakończonych testach. Podstawowe badanie okulistyczne nie wymaga żadnej ingerencji ani przygotowania z naszej strony, co czyni je komfortowym. Większość z testów odbywamy w fotelu okulistycznym lub przy użyciu komputera, który potrzebny jest do zbadania stanu oka i ostrości wzroku.

Badanie okulistyczne

Każdy okulista powinien posiadać specjalistyczne narzędzia do kompleksowego badania wzroku, przede wszystkim:

  • foropter: pierwszym etapem badania jest odczytanie tablicy z literami z użyciem dużych, metalowych ram okularów, za pomocą których okulista dobiera rodzaje szkieł do wady wzroku pacjenta. Foropter posiada wbudowany zestaw soczewek sferycznych oraz cylindrycznych.
  • skiaskop: to urządzenie do badania refrakcji oka. Pozwala ono na stwierdzenie przez okulistę, czy dana wada to krótko- czy dalekowzroczność (przez emitowaną wiązkę światła na gałkę oczną).
  • autorefraktometr: to urządzenie jest niczym innym jak potocznie nazywanym badaniem komputerowym. Przy jego pomocy określana jest zdolność do widzenia blisko i daleko ułożonych przedmiotów. Wynik badania jest drukowany na końcu spotkania.
  • tonometr: jest to przyrząd do mierzenia ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Tonometry najczęściej są urządzeniami cyfrowymi – bezdotykowymi: za pomocą podmuchu powietrza w kierunku oka pacjenta określa się wartość ciśnienia.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

2 × 4 =

Story Page