close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jaki sposób powinny być składowane odpady medyczne?

Odpady medyczne są uznawane za istotny problem w zakresie zachowania optymalnego bezpieczeństwa sanitarnego w szpitalach, gabinetach dentystycznych, poradniach weterynaryjnych i innych tego typu placówkach. Powinny być przede wszystkim odpowiednio składowane – koniecznie zgodnie z wymogami stosownej ustawy. Stanowią bowiem duże zagrożenie dla zdrowia ludzi i mogą się bezpośrednio przyczynić do skażenia środowiska. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie konkretnie opakowania nadają się do ich okresowego przechowywania przed utylizacją. 

Wiele zależy od rodzaju danego elementu

Omawiane odpady to nic innego jak wszelkie pozostałości po zabiegach medycznych i doświadczeniach naukowych w tym zakresie. Jeśli chodzi o części ciał pacjentów, toksyny oraz zużyte peloidy, to należy je składować w przeznaczonych do tego celu workach wykonanych z całkowicie nieprzezroczystej folii polietylowej (w kolorze czerwonym). Z kolei chemikalia, leki cytoksyczne i odpady dentystyczne wymagają umieszczenia w żółtych workach, ewentualnie plastikowych pojemnikach o tej samej barwie. W przypadku rozmaitych elementów o ostrym zakończeniu bądź krawędzi (igły, pipety, wenflony itp.) warto natomiast pomyśleć o jednorazowych pojemnikach na odpady medyczne ze sklepu internetowego Emedical24.pl, charakteryzujących się dużą sztywnością i wyposażonych w wygodny otwór zlokalizowany w pokrywie. Na rynku są jeszcze dostępne worki w kolorze niebieskim bądź czarnym, które są dedykowane narzędziom chirurgicznym, materiałom opatrunkowym, ubraniom, zużytym pieluchom i brudnej pościeli. Wszystkie wymienione opakowania powinny znajdować się w odrębnym pomieszczeniu albo przenośnym urządzeniu chłodniczym.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × jeden =

Story Page