• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Wędkarstwo – od czego zacząć?

Wędkarstwo to świetny sposób na odpoczynek na łonie natury. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu relaks. Jest polecany dla każdego i wbrew pozorom wcale się nie nudzi. Od czego w takim razie zacząć przygodę z wędkowaniem? Oto kilka praktycznych rad. 

Nie tylko dobra wędka

Aby zacząć wędkować, należy zacząć od wyrobienia karty wędkarskiej. Jest to dokument, który zezwala na legalne łowienie ryb na polskich łowiskach. Chcąc go uzyskać, należy udać się do Polskiego Związku Wędkarskiego i tam zdać odpowiedni egzamin między innymi ze znajomości regulaminu połowu ryb czy okresów ochronnych. Kolejnym krokiem jest wybór najlepszego sprzętu. W tym celu najlepiej zapoznać się z radami doświadczonych wędkarzy, np. poprzez stronę internetową https://www.karpmax.pl/porady. Korzystając z tej bazy danych można wiele dowiedzieć się na temat technik łowienia karpia, sprzętu czy nawet imprez wędkarskich. Wiedza ta to ABC wędkarstwa, dzięki czemu wędkowanie może stać się przyjemne i efektowne. Ostatnim krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca oraz zezwolenie wydane przez osobę zarządzającą wodą. Co ważne, połów na wodach prywatnych wiąże się z uiszczeniem dodatkowej opłaty. Z kolei, aby móc wędkować na wodach Polskiego Związku Wędkarskiego, należy posiadać legitymację członkowską oraz otrzymać specjalne zezwolenie. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 + 19 =

Story Page