Co potrzebujemy żeby podłączyć u siebie w domu projektor?

Co potrzebujemy żeby podłączyć u siebie w domu projektor?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oglądanie filmów z użyciem projektora to dobra opcja dla osób, którym zależy na wielkości wyświetlanego obrazu. Jego instalacja w domowym zaciszu jest bardzo prosta, jednak nie każdy będzie wiedział jak się do tego zabrać. Projektory LED mają to do siebie, że możliwości ich podłączenia jest wiele, dlatego warto więc się zastanowić, z której najlepiej skorzystać. 

1. Metoda przewodowa

Aby skorzystać z projektora, musimy go na początku podłączyć do prądu – możemy to zrobić za pomocą przewodu, który powinien być dołączony wraz z urządzeniem. Kolejnym krokiem jest podpięcie źródła obrazu, np. komputera. Najprawdopodobniej nasz projektor i nasz komputer posiadają różne interfejsy, którymi możemy je połączyć. Najczęściej jednak będziemy korzystać z gniazda HDMI, ponieważ pozwala ono na przesyłanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Jeśli nie posiadamy przewodu HDMI, musimy się w taki zaopatrzyć. Teraz wystarczy, że za jego pomocą podłączymy komputer do projektora. Po włączeniu obu urządzeń powinniśmy zobaczyć wyświetlany przez projektor obraz z komputera. 

2. Metoda bezprzewodowa

Jeśli cenimy sobie wygodę, możemy wraz z bezprzewodowym HDMI dostarczać obraz do projektora bez użycia kabli. Powinniśmy upewnić się tylko, czy nasze urządzenie posiada tę funkcję. W tym przypadku również zaczynamy od podpięcia projektora do sieci elektrycznej. Po włączeniu go musimy wskazać na liście źródeł obrazu, że będziemy go dostarczać za pomocą bezprzewodowego HDMI. Następnie, używając przykładowo telefonu, łączymy się z rzutnikiem. Jeśli wszystkie te czynności wykonaliśmy poprawnie, projektor powinien wyświetlać obraz z naszego urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*