Co zabrać zimą na wyjazd w góry?

Co zabrać zimą na wyjazd w góry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd w góry to bardzo ciekawe i ekscytujące przeżycie. Górskie szlaki powinien co najmniej raz w życiu zobaczyć każdy Polak, szczególnie, że nasze pasma górskie są naprawdę wyjątkowe, a ich zwiedzanie dostarcza niesamowitych wrażeń. Gdy jednak wybieramy się w góry zimą – jest nam trudniej. Panujące zazwyczaj niskie temperatury sprawiają, że musimy wybrać odzież chroniącą przed chłodem, tak by nie odmrozić sobie naszych kończyn.

Jak zabezpieczyć się przed zimnem w górach?

Przede wszystkim musimy odpowiednio zabezpieczyć nasze ciało przed utratą ciepła. W pierwszej kolejności trzeba chronić głowę, bo to przez nią tracimy najwięcej ciepła. W tym celu warto odwiedzić sklep z czapkami i wybrać dla siebie ciepłą czapkę zimową. Czapki zimowe powinny być wygodne i zbyt mocno nie uciskać naszej głowy, ale nie może też być zbyt lekka, by nie uciekało przez nią ciepło.

Koniecznie zadbajmy też o to, by mieć dobre rękawiczki, oraz skarpety. Buty także nie mogą nas uciskać, ale dobrze by były wysokie, tak by chroniły przed zimnem również nasze kostki a najlepiej także łydki. Bardzo przydatną rzeczą na zimowym wyjeździe w góry jest dobry termos. Powinien on być w środku metalowy i trzymać napoje w ciepłej temperaturze przez co najmniej 12 godzin.

Wyposażmy się też w dobrą latarkę, bo zimą szybko zapada zmrok. Przyda się też dobry powerbank do telefonu, tak, by w razie ewentualnych problemów zawsze móc zadzwonić po pomoc. Tak wyposażeni możemy ruszyć na zimową wyprawę – pamiętajmy tylko, by na siebie uważać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*