Prezenty dla osób zajmujących się kaligrafią

Prezenty dla osób zajmujących się kaligrafią
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kaligrafia to inaczej ozdobne liternictwo, więc od razu na listę pomysłów powinno trafić coś do pisania; niestety długopis nie będzie tutaj właściwym wyborem. Warto poszukać w tym wypadku specjalnych pisaków, mogą być to tzw. brush peny, pióra, flamastry z pędzelkową końcówką; często są one w zestawach, co daje później większe możliwości w pisaniu. I tutaj od razu należy wspomnieć, że dobrze jest pamiętać o różnorodności. Mimo, że to czarny kolor jest tym podstawowym warto też zastanowić się nad srebrnym, białym lub zupełnie innym.

Oprócz pisaka trzeba mieć też na czym tworzyć. Może się to wydawać mało istotne, ale nie do końca takie jest. Najczęściej używanym rodzajem papieru jest zwykłe kartka ksero lub blok techniczny, jednak dla osoby, która zajmuje się kaligrafią, to na jakim papierze będzie pisać ma znaczenie. Kartki charakteryzują się różną gramaturą, co daje artystom lepsze przystosowanie do wybranej techniki. Do kaligrafii najlepszym wyborem będzie papier o gramaturze większej od 100 g/m2, pozwoli on na stosowanie większej ilości tuszu bez falowania kartki.

Gdzie zakupić?

Prezenty wyżej wymienione można kupić przede wszystkim w sklepach plastycznych; stacjonarnych bądź też internetowych. Przeważnie w takich miejscach produkty podzielone są na kategorie, co będzie dodatkowym ułatwieniem w poszukiwaniach prezentu. Czasami możliwe jest też zakup bonu na wybraną kwotę, dzięki któremu osoba, której chcemy podarować prezent może sama wybrać co chce sobie kupić. Można go zamówić na https://maluje.pl/prezenty-bony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*