• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak dochodzić swoich praw po wypadku drogowym?

Zachowanie bezpieczeństwa podczas kierowania pojazdem stanowi kluczową kwestię. Niestety, nawet najlepszym kierowcom mogą przytrafić się mniej lub bardziej poważne wypadki. Wszystko dlatego, że sytuacja na drodze stanowi połączenie wielu czynników. Niekiedy niekorzystne warunki atmosferyczne, nieuwaga ze strony właścicieli innych pojazdów, czy nagłe pogorszenie stanu zdrowia są w stanie doprowadzić do kolizji. Ważne, aby zachować zimną krew i przytomność umysłu. Zwłaszcza jeśli do wypadku drogowego doszło nie z naszej winy.

Uzyskać należną rekompensatę

Najczęściej zadośćuczynienia od sprawcy wypadku komunikacyjnego dochodzi się na podstawie kodeksu cywilnego oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. O szkodzie należy powiadomić ubezpieczyciela, który przygotuje stosowną dokumentację i wyda decyzję dotyczącą przyznania odszkodowania bądź jego odmowy. Warto pamiętać o tym, że z każdą tego rodzaju decyzją poszkodowany może się nie zgodzić. W takim przypadku sprawę należy przekazać do sądu, co można uczynić także wtedy, gdy wysokość przyznanej rekompensaty jest w naszej opinii niewystarczająca.

Proces ubiegania się o odszkodowanie bywa żmudny i związany z dużą ilością formalności. Dobrym pomysłem będzie więc powierzenie tego zadania profesjonalistom, którzy zajmują się takimi zagadnieniami na co dzień. Jeśli chodzi o odszkodowanie po wypadku Katowice są miastem, w którym znajdziemy wielu specjalistów o dużej wiedzy z tego zakresu. Wystarczy dostarczyć im niezbędne informacje i opisać wypadek, do którego doszło, by pomogli oni w pozyskaniu rekompensaty.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

sześć + 12 =

Story Page