Skład kosmetyków do włosów – na co zwracać uwagę?

Skład kosmetyków do włosów – na co zwracać uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawda jest taka, że im krótszy skład, tym lepiej dla nas. Dotyczy to żywności oraz kosmetyków wszelkiego rodzaju, również tych przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Obecnie panuje bardzo silny trend na wykorzystywanie składników naturalnych o korzystnych właściwościach. Na przykład pokrzywa działa doskonale na pukle przetłuszczające się, ograniczając łojotok i pobudzając wzrost kosmyków.

Kupując serum do włosów, czyli preparat bardzo skoncentrowany, szukajmy takich, które bogate są w dobroczynne proteiny budujące łuskę. Dzięki nim pasma staną się gładkie i nawilżone. Unikajmy natomiast etoksylowanych emulgatorów oznaczonych PEG lub PPG, silikonów, polimerów i sztucznych substancji zapachowych podrażniających skórę głowy.

Dla każdego coś dobrego

W zależności od potrzeb naszych włosów powinniśmy dobierać kosmetyki dedykowane konkretnym problemom. Inne preparaty wybierze pani o strukturze przetłuszczającej się i ciężkiej, a inne kobieta z przesuszonym afro. Na etykiecie zawsze powinno być wskazanie dotyczące typu pielęgnowanych kosmyków. Jeśli nie do końca ufamy składnikom naturalnym, zdecydujmy się na kosmetyki półprofesjonalne lub profesjonalne. W ofercie drogerii internetowej na https://beabeleza.pl/8141-spraye-do-wlosow znajdziemy spraye do stylizacji oraz pielęgnacji fryzur o różnym stopniu skrętu, koloryzacji itp. Kierując się powyższymi wskazówkami odnośnie składu, wyselekcjonujemy naprawdę dobre i działające preparaty, które w krótkim czasie znacząco poprawią wygląd naszych włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*