W co bawić się z dziećmi w deszczowe dni?

W co bawić się z dziećmi w deszczowe dni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy za oknem szaro, buro i ponuro, zamknięte w czterech ścianach pociechy zaczynają się nudzić. Jak zapewnić im nieco rozrywki? Jak sprawić, by dobrze bawiły się w domowym zaciszu, a rodzice przy tym nie zwariowali? W końcu także dorośli potrzebują nieco czasu dla siebie.

Zrób to sam – czyli pomysł na kreatywne spędzanie czasu

Zabawki pobudzające dziecięcą kreatywność to doskonały pomysł na zagospodarowanie deszczowych dni. Modele samochodów, czy samolotów, maskotki do własnoręcznego wykonania, konstrukcyjne rurki dostępne m.in. w sklepie https://niecodziennegadzety.pl/ pozwalają doskonalić zdolności manualne. Wzmacniają w dziecku poczucie sprawczości, wiarę we własne możliwości, pobudzają wyobraźnię i inwencję twórczą. Rozwijają zdolności przestrzenne, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności planowania oraz koncentrację i uwagę. Dzięki nim można obudzić w młodym człowieku prawdziwą duszę konstruktora i wynalazcy!

Do tego typu zabawek zaliczyć też można wszelkie plastyczne, artystyczne zestawy do tworzenia biżuterii, wyklejania mozaiek, lub lepienia glinianych ozdób. To właśnie dzięki nim dziecko może stworzyć coś samo od początku do końca. Mały artysta poczuje się wyjątkowo, gdy jego kreatywność nie będzie ograniczana, a indywidualne poczucie estetyki zostanie wyrażone poprzez sztukę. Kiedy więc chcemy zapewnić dzieciom dobrą rozrywkę w deszczowe dni, nie bądźmy nadgorliwi w organizowaniu im wolnego czasu. Pozwólmy za to wyrażać siebie w zabawie, popuszczać wodze fantazji i rozwijać drzemiące w pociechach zdolności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*