Biel i czerń – jak bawić się nimi w modzie?

Biel i czerń – jak bawić się nimi w modzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku odzieżowym mamy obecnie na tyle ogromny wybór, że czasami trudno zdecydować nam się na konkretną rzecz. Dotyczy to zarówno fasonów, wzorów, jak i kolorów ubrań. Jednak w przypadku barw możemy zdać się na klasykę. Stylizacje, w których użyjemy bieli i czerni obronią się same i doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji.

Klasyczna elegancja

Łączenie czerni z bielą można potraktować w tradycyjny sposób. Ponadczasowe zestawienie – biała koszula lub koszulka polo i czarny krawat – już nie jest zarezerwowane wyłącznie dla formalnych okoliczności. Dobrze sprawdzi się również na co dzień, zwłaszcza jeśli dobierzemy do nich dżinsy i obuwie sportowe lub trampki. Jeśli do tradycyjnego stroju chcemy wprowadzić powiew świeżości, zastanówmy się nad odwróceniem kolorystyki. Można na przykład założyć czarną górę stroju do białego dołu. Do wielu stylizacji, również w innych wariantach kolorystycznych, będą też pasować białe dodatki – zegarki, broszki i biżuteria.

Odrobina ekstrawagancji

Warto pamiętać, że biel i czerń w naszym stroju nie musi oznaczać nudy. Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie bieli z czernią w mniej standardowy sposób. Doskonałym przykładem będzie tu poszetka biała w czarnej marynarce. Modne są również ostatnio koszule, w których jedna strona, na przykład tył, jest czarna, a druga – biała. Spotyka się również modele, w których elementy takie jak kołnierzyk, mankiety lub guziki są w innym kolorze niż reszta ubrania. Warto również zaufać klasycznym, geometrycznym wzorom. Nawiązują one do stylu i mody lat 60., która ostatnio powraca do łask. Jeśli natomiast mamy ochotę na nieco szaleństwa w stylizacjach, możemy zdecydować się na czarno-białe motywy zwierzęce – łaty i zebrę. 

Modą warto się bawić. Eksperymenty z bielą i czernią w stylizacjach to doskonały, ale i bezpieczny sposób na połączenie klasyki z nutką nowoczesności. Takie zestawienie doskonale sprawdzi się zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i mniej formalnych. Każdy w nim będzie wyglądał i czuł się dobrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*