close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Dlaczego warto chodzić do szkoły języków obcych?

Nauka języka obcego może być sporym atutem przy dalszej karierze zawodowej. Międzynarodowe firmy pojawiają się na rynku coraz częściej. Wśród wymagań znaleźć można między innymi płynne posługiwanie się angielskim, niemieckim czy też mniej popularnym językiem. Słowo ,,płynne” jest tutaj kluczowe. Wiele osób ma bowiem problemy z praktycznym aspektem omawianych języków.

Liczne grupy

Dużą wadą szkolnych lekcji są liczne klasy. Nauka w takich warunkach przebiega wolniej. Siłą rzeczy nauczyciel nie jest w stanie poświęcić dostatecznej uwagi wszystkim zainteresowanym. W efekcie powstają braki, które przejawiają się najczęściej w praktycznym wykorzystaniu języka.
Szkoła języków obcych zapewnia odpowiednie wsparcie w tym aspekcie. Grupy są dopasowane do możliwości lektora i każdy może liczyć na jego pomoc. Problem licznych klas zostaje więc rozwiązany.

Aspekt praktyczny

W szkołach językowych najwięcej uwagi poświęca się mówieniu. W tradycyjnej klasie, nauczyciel musi nauczyć podopiecznych ortografii, składni, a także poprawić umiejętności słuchania oraz czytania.
Samym ,,speechom” poświęca się mało uwagi. Ciężko też przeprowadzić inscenizowaną rozmowę ze wszystkimi. Trwałoby to zbyt długo i skutecznie dezorganizowało lekcję. Nawet jeśli dzieci prowadzą dialogi ze sobą, nikt nie kontroluje ich pełnej poprawności.

Dopasowanie do poziomu

Trzeci i zarazem najważniejszy powód to dopasowanie poziomu nauczania do indywidualnych możliwości. Siłą rzeczy przy licznej grupie, uczymy się na pewnym, uśrednionym poziomie. Cierpią na tym bardziej zaawansowani oraz posiadający ewidentne braki.

W nauce języka angielskiego posiadamy tymczasem różne stopnie (np. B2 albo C1). Kursy w szkołach językowych są przygotowywane z myślą o konkretnym przypadku. W celu przydziału do konkretnej grupy, najczęściej wykonujemy na początku test ogólnej wiedzy.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

piętnaście − cztery =

Story Page