Czym charakteryzuje się dobrze wykonany masaż?

Czym charakteryzuje się dobrze wykonany masaż?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaże to wspaniały sposób na relaks, odprężenie i uwolnienie się od stresu. Ale nie wszystkie są jednakowe.

Dobrze wykonany masaż pozostawi Cię zrelaksowanym i odmłodzonym. Źle wykonany może sprawić, że będziesz obolały i spięty. Oto cechy dobrze wykonanego masażu:

Jest dostosowany do Twoich potrzeb

Rodzaj masażu, jaki otrzymujesz, zależy od jego celu. Jeśli szukasz relaksu, to najlepszy może być masaż tkanek głębokich lub sportowy masaż Kraków jest miastem, w którym można udać się na tego typu masaż. Jeśli masz kontuzję lub odczuwasz ból, lepiej sprawdzi się masaż szwedzki lub gorącymi kamieniami. Dowiedz się, co twój terapeuta jest przeszkolony w przed zaplanowaniem spotkania, aby nie być rozczarowanym wynikami. Dobry masażysta będzie wiedział, jak zrównoważyć nacisk i szybkość swoich uderzeń. Weźmie również pod uwagę Twój poziom komfortu i będzie w stanie odpowiednio się dostosować. Jeśli są one zbyt szorstkie lub szybkie z ich ruchów, może to być bolesne i niekomfortowe.

Będziesz czuć się komfortowo podczas sesji

W trakcie sesji masażu terapeuta powinien zapytać, czy coś Cię boli lub czujesz się niekomfortowo – wtedy dostosuje swoją technikę, aby lepiej dopasować się do Twoich potrzeb. Upewni się również, że jego ruchy nie są zbyt szorstkie lub intensywne, ponieważ może to spowodować dyskomfort zamiast relaksu. Nigdy nie powinieneś mieć wrażenia, że jesteś popychany zbyt mocno do pozycji, która boli – jeśli coś jest nie tak, powiedz o tym. Twój masażysta nie obrazi się, chce tylko upewnić się, że podczas sesji jesteś tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*