• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Hematolog – kiedy należy się do niego udać?

Kto to jest?

Hematolog to lekarz, który specjalizuje się w badaniu komórek krwi, chorób i zaburzeń krwi oraz nowotworów związanych z krwią. Hematolog leczy pacjentów z tymi schorzeniami, jak również tych, którzy przeszli chemioterapię lub radioterapię w leczeniu raka. Może on również udzielać konsultacji innym lekarzom w zakresie leczenia pacjentów cierpiących na choroby lub zaburzenia związane z krwią.

Niektórzy ludzie udają się do hematologa, gdy mają specyficzne zaburzenie krwi, które wpływa na ich zdrowie lub na zdrowie kogoś bliskiego.

Ryzyko

Hematolog może pomóc zarządzać ryzykiem powikłań związanych z długotrwałym stosowaniem niektórych leków, takich jak leki przeciwzakrzepowe (rozcieńczalniki krwi). Leki te obejmują warfarynę (Coumadin) lub heparynę. Wysokie dawki niektórych antybiotyków również zwiększają ryzyko wystąpienia problemów z krwawieniem.

Zapobieganie 

Hematolog może pomóc w zapobieganiu powikłaniom wynikającym z długotrwałego stosowania niektórych leków, takich jak antybiotyki lub leki przeciwzakrzepowe, poprzez regularne monitorowanie funkcji wątroby, funkcji nerek i poziomu witaminy K podczas leczenia.

Hematolog może również pomóc określić, czy czynniki ryzyka krwawienia wymagają ścisłego monitorowania podczas zabiegów chirurgicznych lub stomatologicznych.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy takiej osoby, to hematolog Lublin, jest miastem, w którym bez znajdziesz wielu specjalistów.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

18 − piętnaście =

Story Page