close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Zegarki lotnicze – co je wyróżnia od innych czasomierzy

Zegarek to jeden z podstawowych dodatków do ubraniowych stylizacji. Pełni dwie zasadnicze funkcje – z jednej strony skutecznie informuje o aktualnym czasie, z drugiej zaś podnosi walory wizualne konkretnego stroju. Od kilku sezonów wyjątkowo dużą popularnością cieszą się zegarki lotnicze męskie, wzorowane na konstrukcjach pochodzących z początku minionego stulecia. Stanowią one znakomity wybór zwłaszcza dla panów uwielbiających klasyczne rozwiązania oraz pragnących wyróżnić się w tłumie. 

Rozbudowana funkcjonalność zadowoli każdego 

Pierwsze zegarki lotnicze powstały z myślą o znacznym ułatwieniu pilotom działań w warunkach bitewnych. Były wówczas uznawane za narzędzia typowo nawigacyjne. Modele dostępne obecnie w sklepach charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne (bransoleta ze stali szlachetnej, solidny pasek skórzany, szafirowe szkiełko itp.), ponadczasowym designem i optymalną precyzją działania (mechanizm szwajcarski to norma). Oprócz tego posiadają sporej wielkości tarczę z dużymi indeksami, która gwarantuje pełny komfort odczytywania godziny. Wskazówki są tutaj przeważnie pokryte specjalną warstwą fluorescencyjną zwiększającą ich widoczność nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Na uwagę zasługuje również fakt, że standardowy zegarek lotniczy oferuje szereg niezwykle przydatnych funkcji. Do najważniejszych zaliczamy: wodoszczelność do kilkudziesięciu metrów, chronograf służący do precyzyjnego odmierzania odstępów czasu, datownik, kalendarz, GMT (wskazanie godziny w drugiej strefie czasowej), a także tzw. flight log, czyli swoisty dziennik podróży.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

piętnaście − 13 =

Story Page