close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Smog – jak bezpiecznie uprawiać sport będąc poza domem

Osoby uprawiające sport na powietrzu są szczególnie narażone na działanie szkodliwych substancji, które znajdują się w powietrzu zanieczyszczonym smogiem. Podczas aktywności fizycznej mięśnie do działania potrzebują zdecydowanie więcej powietrza, co sprawia, że ćwiczący bierze głębsze wdechy, a niebezpieczne cząsteczki w dużej ilości trafią do układu oddechowego. Ocenia się, że smog ma tak samo niekorzystny wpływ na zdrowie, jak bierne palenie. 

Jak bezpiecznie ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Smog może wywoływać stany zapalne w organizmie, podrażniać spojówki oraz elementy układu oddechowego, a także negatywnie wpływać na kondycję fizyczną oraz ogólną wydajność. Dłuższa ekspozycja na zanieczyszczenia może prowadzić do wystąpienia wielu groźnych chorób, takich jak nowotwory płuc, krtani, przełyku, niewydolność układu krążenia oraz zaburzenia rytmu serca. Aby zminimalizować wpływ smogu na zdrowie warto uprawiać sport poza godzinami szczytu, gdy na ulicach panuje duży ruch samochodów, a co za tym idzie większa emisja spalin. Korzystne działanie na stan powietrza ma także pogoda. Podczas opadów deszczu oraz silnego wiatru ma ono zdecydowanie lepszą jakość. Warto także na miejsce do ćwiczeń wybierać okolice oddalone od ruchliwych ulic. Jeśli jednak chcemy uprawiać sport w mieście konieczne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości maseczkę antysmogową, którą można zakupić na stronie https://respro.com.pl/pol_m_Maski-Antysmogowe_Maski-antysmogowe-sportowe-507.html. Wyposażona jest w specjalne filtry, które uniemożliwiają przedostanie się szkodliwych cząsteczek do układu oddechowego.

 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

piętnaście − czternaście =

Story Page