close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

O czym należy pamiętać przy transporcie osób niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne w dzisiejszych czasach mają o wiele więcej możliwości niż jeszcze kilkanaście lat temu. Władze miast robią wszystko, by ułatwić przemieszczanie się po ulicach, a prawo dotyczące budownictwa oraz architektury uwzględnia potrzeby osób poruszających się na wózkach i wymaga od inwestorów stworzenia odpowiednich do tego warunków. Nie inaczej jest w przypadku przewozu osób. Im więcej ułatwień zainstalujemy w swoich pojazdach, tym niepełnosprawni będą mogli stawać się bardziej samodzielni, a to korzystnie wpłynie na ich psychikę oraz pokonywanie kolejnych barier.

Przepisy kontra realia

Obowiązujące aktualnie przepisy nie mówią jasno, jak przystosować pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych. Musimy jednak kierować się następującymi normami: PN-ISO 7176-19, ISO 10542-1: 2001. Uwzględniając wskazania tam zawarte, ale przede wszystkim zdroworozsądkowe, bezpieczne rozwiązania możemy przystosować niemalże każdego busa do przewozu osób jeżdżących na wózkach. Powinniśmy w takim przypadku pamiętać o zapewnieniu dobrze dostosowanego i szerokiego miejsca siedzącego oraz elementów konstrukcyjnych windy lub ramp najazdowych. Tego typu udogodnienia może zaoferować nam firma przewozowa, którą znajdziemy pod tym adresem internetowy http://www.dagmas.pl/. Dzięki profesjonalnie przygotowanym samochodom, osoby niepełnosprawne mogą bez większych problemów podróżować z Gdańska do Holandii w celach turystycznych bądź zarobkowych. Taka możliwość pozwoli im na realizację marzeń podróżniczych oraz osobistych ambicji.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa × 4 =

Story Page