Jakie pojazdy przyjmują skupy aut?

Jakie pojazdy przyjmują skupy aut?

cottonbro/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele samochodów osobowych często użytkują je do momentu, gdy nie nadają się już do jazdy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie auta do skupu, w którym będzie ono w sposób legalny skasowane poprzez wymontowanie użytecznych elementów i zezłomowanie reszty karoserii. Każdy kierowca powinien jednak wiedzieć, że do tego typu punktów można sprzedać lub oddać również inne rodzaje aut. Tak dzieje się np. w przypadku firm oferujących skup aut w Szczecinie.

Wyeksploatowanie to nie jedyny powód

Skupy samochodów w ostatnich latach przeżywają prawdziwe oblężenie. Jest to spowodowane przede wszystkim dużą ilością pojazdów sprowadzanych z zagranicy, które często już po kilku latach są wyeksploatowane i nie nadają się do dalszego użytkowania. To jednak nie jedyny rodzaj aut oddawanych do punktów skupu.

Można tam bowiem równie często spotkać samochody:

  • powypadkowe (zniszczone całkowicie)
  • uszkodzone w stopniu umiarkowanym
  • rozbite (np. w wyniku zwykłej stłuczki)

Warto podkreślić, że różne punkty skupu na mapie Polski – zarówno te bardzo znane, jak skup aut Świnoujście – przyjmują pojazdy wszystkich marek i typów, nie tylko osobowe (nawet tiry czy pojazdy specjalistyczne, m.in. wozy strażackie). Co istotne, płacą za nie od ręki, po ustaleniach z klientem.

Wycena jest uczciwa, zazwyczaj z dużą korzyścią dla osoby sprzedającej. Często jedynym warunkiem zakwalifikowania auta do sprzedaży jest rocznik produkcji – większość skupów dopuszcza te, które zostały wyprodukowane po roku 2000.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*