close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakiego typu badania przeprowadzane są w ramach medycyny pracy?

W niektórych pracach wymagane są specjalistyczne badania, które kwalifikują daną osobę do pracy na wybranym stanowisku. Badanie lekarskie pozwala określić ogólny stan zdrowia oraz wykluczyć zagrożenia dla przyszłego pracownika. Profilaktyczne badania są wymagane dla kierowców, pracowników, którzy narażeni są na szkodliwe warunki. Praca przy biurku również wymaga wizyty w medycynie pracy. Na początku przeprowadzone są badania wstępne, które pozwalają zakwalifikować danego pracownika, następnie przeprowadza się okresowe kontrole.

Co sprawdza lekarz medycyny pracy?

Za badania przyszłych pracowników odpowiada medycyna pracy Opole to miasto, gdzie działa wiele placówek medycznych, które przeprowadzą wymagane przez pracodawcę badania. Ich profil zależy w głównej mierze od stanowiska pracy oraz od czynności, które pracownik wykonuje. Podstawowe badania polegają na kontroli narządu wzroku, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, mierzy ciśnienie krwi. Specjalistyczne badania mogą obejmować testy psychologiczne, które niezbędne są wszystkim zawodowym kierowcom. Pracownicy gastronomi, ale też sklepów spożywczych muszą dodatkowo posiadać aktualne książeczki sanitarno-epidemiologiczne. Medycyna pracy pomaga również pracownikom, którzy cierpią na wszelkiego rodzaju choroby zawodowe.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × 1 =

Story Page