• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak skutecznie spalić kalorie?

Wiele osób chciałoby poprawić swoją sylwetkę. Stosujemy różne diety oraz ćwiczenia, jednak efekty nie zawsze są zadowalające. Niemniej jednak mniejsza masa ciała to nie tylko lepszy wygląd, ale również i lepsze zdrowie. Dlatego warto wykonać pewne działania, które mogą pomóc nam pozbyć się zbędnych kilogramów.

Ćwiczenia i dieta

Nasz organizm odkłada dodatkową tkankę tłuszczową głównie poprzez nadwyżkę energii. Spożywając więcej kalorii, niż wynosi nasze zapotrzebowanie, przyczyniamy się do tego, że niewykorzystane zasoby odbijają się na sylwetce. Warto więc uważniej przyjrzeć się posiłkom, które jemy w trakcie dnia. Przede wszystkim istotna jest ich wartość energetyczna. Powinniśmy obliczyć, ile kalorii potrzebujemy do utrzymania masy naszego ciała i starać się przyswajać ich mniej. W ten sposób nasz organizm zaczyna wykorzystywać swoje zapasy, co spowoduje spalanie zbędnego tłuszczu. Oczywiście, żeby ten proces nastąpił, niezbędna będzie także aktywność fizyczna. Najlepiej na redukowanie masy ciała działają tzw. treningi tlenowe. Polegają one na wykonywaniu średnio intensywnego ruchu przez długi czas np. 45 minut lub godzina. Dobrym przykładem może być cardio na rowerze stacjonarnym takim jak np. https://fitcast.pl/produkt/octane-fitness-airdynex-airbike-rower-powietrzny/. Niektóre urządzenia dodatkowo zostały wyposażone w odpowiednie konstrukcje, pozwalające na aktywowanie, zarówno mięśni nóg, jak i rąk. W ten sposób mamy okazję do efektywnego treningu całego ciała, co zwiększa wydatek energetyczny. Dzięki temu znacznie szybciej osiągamy zamierzony efekt.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × cztery =

Story Page