Jakie parametry powinien spełniać komputer, przeznaczony do firmy?

Jakie parametry powinien spełniać komputer, przeznaczony do firmy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt komputerowy przeznaczony do używania w firmach zasadniczo różni się od tego, który wykorzystujemy w domu. Przede wszystkim nie ma tutaj zapotrzebowania na bardzo mocne karty graficzne, chyba że urządzenie jest użytkowane do obróbki obrazu przestrzennego (rendering 3D). Sprawdzamy więc jakie konkretnie konfiguracje sprzętowe dobrze sprawdzają się w biznesie. Dowiemy się także gdzie można znaleźć mocne komputery w dobrych cenach.

Wielowątkowość to podstawa

Przede wszystkim szukając sprzętu dla firmy należy skupić się na wielowątkowym procesorze. Powinien on posiadać dużą ilość fizycznych rdzeni. Dobrze sprawdzają się wersje o dwóch, czterech, a nawet sześciu rdzeniach. Jeżeli każdy z nich będzie obsługiwał dwa wątki, to możemy mieć komputer o 12-wątkowej jednostce obliczeniowej. Takiej nie będą straszne żadne współczesne aplikacje biurowe. W komputerach poleasingowych marki Dell bez problemu znajdziemy tego typu konfiguracje, ponieważ w ostatnich latach były one niezmiernie często wykorzystywane.

Szybkie i bezpieczne dyski

Obecnie rzadko kiedy możemy na firmowych komputerach spotkać dyski innego typu, niż półprzewodnikowe (SSD). Są one bowiem o wiele szybsze od wersji tradycyjnych (magnetycznych), a przede wszystkim odporne na upadki i wstrząsy. Operując komputerami poleasingowymi możemy bez problemu korzystać z wyżej wymienionego rozwiązania. Nawet jeśli sprzęt bezpośrednio po kupnie nie będzie wyposażony w rozwiązanie typu SSD, możemy je samodzielnie dołożyć. W ten sposób będziemy mieli w pełni bezpieczny i sprawny komputer, za o wiele niższe pieniądze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*