Alarm czy monitoring?

Alarm czy monitoring?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alarm czy monitoring?

Właściciele domów, większych posiadłości czy firm coraz częściej decydują się na zainwestowanie w bezpieczeństwo obiektów i zamontowanie alarmu lub monitoringu, czasami wybierają opcję równoległą tj. alarm z monitoringiem oraz detektorem ruchu.

Alarm można nabyć z opcją detekcji ruchu. Zamontowanie alarmu to rozwiązanie nie wymagające dużych nakładów finansowych najczęściej wybierane przez właścicieli budynków, które nie mają rozległych terenów. Alarm może spłoszyć potencjalnych złodziei i ostrzec przed zagrożeniem. Często jest to wystarczające rozwiązanie, ponieważ złodzieje ominą budynki, które są wyposażone w takie zabezpieczenie.

Monitoring zwykle jest zalecany dla właścicieli obiektów, które posiadają dużą powierzchnię wraz z przyległymi terenami. Monitoring można nabyć tak samo jak alarm z opcją detekcji ruchu. Monitorowanie obiektu można zlecić zewnętrznej firmie ochroniarskiej, wiąże się to jednak z dodatkowym kosztem. Oferowane na rynku monitoringi działają w trybie nocnym, posiadają szeroki kąt widzenia, można je zamontować w dowolnym miejscu np. na ścianie czy na suficie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że obiekty, które są posiadają monitoring będą omijane przez potencjalnych złodziei.

Na wybór jednego z rozwiązań będzie wpływać posiadany budżet, lokalizacja budynków (mniej lub bardziej kryminogenne dzielnice), cele jakie chcemy osiągnąć (monitoring w firmach może być wykorzystywany również do innych celów niż bezpieczeństwo), rozmiar obiektów które mają zostać objęte ochroną. Jeżeli do budynku przylega rozległy teren może okazać się konieczne montowanie monitoringu, żeby inwestycja w ochronę była celowa.

Sprawdź przykładową ofertę:”monitoring Wrocław”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*