close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Przygotowanie auta do długiej, wakacyjnej podróży

W trakcie sezonu wakacyjnego wiele osób decyduje się wówczas wyruszyć na wyprawę samochodem w jakieś ciekawe miejsce poza graniami Polski. W trakcie takiej długiej podróży auto jest poddawane dużym obciążeniom, więc przed wyruszeniem w drogę warto zawsze dokładnie zweryfikować jego stan techniczny, w tym zwłaszcza układ zawieszenia. Jeśli np. posiadamy Mercedesa i odkryjemy, że jakiś element zawieszenia pneumatycznego jest niesprawny, wówczas koniecznie wymieńmy go na nowy. Wszelkie niezbędne komponenty znajdziemy na https://thomasmarkt.com/16-zawieszenie-pneumatyczne-mercedes.

Wymiana olejów to wymóg konieczny

Przygotowując się do długiej wyprawy wakacyjnej autem, w pierwszej kolejności sprawdźmy opony, zwracając szczególną uwagę na stan bieżnika (stopień wytarcia, ubytki, uszkodzenia mechaniczne itp.). Poza tym zweryfikujmy poziom ciśnienia w kołach i w miarę możliwości wymieńmy śruby mocujące na modele antykradzieżowe. Szczegółowej kontroli powinniśmy również poddać cały układ zespołu napędowego, składający się z silnika oraz zawieszenia. Chodzi przede wszystkim o pasek rozrządu, napinacze, alternator, wahacze, łożyska kół, a także klocki i tarcze hamulcowe. Oczywiście nie obejdzie się też z pewnością bez uzupełnienia lub całkowitej wymiany płynu hamulcowego, a w szczególności chłodniczego, który odpowiada za optymalną ochronę silnika przed przegrzaniem.

Pozostałe niezbędne czynności to m.in.:

– precyzyjna regulacja hamulca ręcznego

– zweryfikowanie daty ważności polisy ubezpieczeniowej OC i przeglądu rejestracyjnego

– sprawdzenie klimatyzacji pod kątem sprawności

– wymiana filtra powietrza i świec zapłonowych

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × trzy =

Story Page