• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak dbać o urządzenia grzewcze?

Nikt z nas nie chce, aby w trakcie mroźnej zimy przydarzyła mu się awaria kotła grzewczego. Aby temu zapobiec musimy go regularnie konserwować i dbać o poprawność oraz bezpieczeństwo jego działania.

Sprawdzone metody

Coraz częściej zdarza się, że delegowana z firmy osoba montująca piec gazowy zajmuje się również ich późniejszą konserwacją. Aby dopilnować poprawności przeglądu, w instrukcji urządzenia możemy znaleźć zakres wykonywanych czynności. Najczęściej należy do nich sprawdzenie poprawności działania kotła, stanu filtrów czy naczynia wzbiorczego.

Podstawową czynnością przy konserwacji tego typu kotła jest czyszczenie wymiennika ciepła z nagromadzonych tam substancji. Co najmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku musimy wezwać serwis, który dokona pełnego przeglądu urządzenia. Należy pamiętać, że kupując dobrej jakości olej grzewczy np. na http://naftpol.net/, zmniejszymy ryzyko awarii.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 × 1 =

Story Page