• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Na czym polega wulkanizacja opon?

Sprawne opony oraz właściwe ciśnienie powietrza w kołach to podstawa bezpieczeństwa w użytkowaniu samochodu. Uszkodzone opony lub zbyt niskie ciśnienie mogą powodować niebezpieczne sytuacje na drogach oraz negatywnie wpływają na eksploatację pojazdu. Uszkodzona opona może zostać naprawiona w warsztacie samochodowym, dzięki wulkanizacji. Na czym polega ten proces i jak przebiega?

Czym zajmuje się wulkanizator?

Serwis wulkanizacyjny może pomóc naprawić oponę, poprzez sklejenie jej kauczukiem na gorąco. Jest to możliwe przy użyciu odpowiedniego materiału, sprzętu i w obecności wysokiej temperatury. Zabieg nie trwa długo, a może uratować przedziurawioną oponę. Co więcej, w serwisie można sprawdzić i dopompować koła, dzięki temu jazda będzie bezpieczna, a koła mogą przejechać jeszcze wiele kilometrów. Profesjonalne usługi wulkanizacyjne można znaleźć tu: http://www.prostauto.pl/wulkanizacja.html. Najczęstszą przyczyną powstawania ubytków w oponach jest najechanie na ostrą przeszkodę, np. na szkło, gwoździe lub kamienie. Czasami niefortunne uderzenie w krawężnik będzie wymagało wizyty u wulkanizatora, przeważającą większość przypadków przebicia opony udaje się załatać. Niekiedy wystarczy wulkanizacja na zimno, która polega na szybkim uszczelnieniu opony.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

18 + 19 =

Story Page