• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie zadania pełnią łożyska w maszynach?

W szeroko rozumianym przemyśle wykorzystuje się powszechnie rozmaite łożyska, które są istotnymi elementami ułatwiającymi pracę mniej lub bardziej zaawansowanych mechanizmów. Wyróżniamy m.in. modele kulkowe, walcowe, baryłkowe, wzdłużne, wieńcowe, promieniowe, igiełkowe, elektryczne i magnetyczne. Bardzo często w maszynach montuje się też specjalne wersje rolkowo-krzyżowe. Można je zamówić m.in. na http://thk.pl.

Części wpływające na prawidłowe funkcjonowanie urządzeń produkcyjnych i nie tylko

Łożyska to specyficzne podpory, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie konkretnych elementów konstrukcyjnych maszyn przemysłowych. Wszystko po to, aby umożliwić im bezproblemowe wykonywanie ruchu obrotowego wokół osi albo wału. Dodatkowym zadaniem łożysk jest efektywne przenoszenie znacznych obciążeń promieniowych, osiowych i kierunkowych, co skutkuje zminimalizowaniem tarcia, a tym samym bardziej płynną pracą. Obowiązuje tutaj jedna kluczowa zasada – części zdecydowanie łatwiej się po sobie toczą, aniżeli ślizgają. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × cztery =

Story Page