close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak zapewnić stabilność osobie, która ma problemy z poruszaniem?

Dla osób starszych mających problem z poruszaniem się i przemieszczających się przy użyciu lasek inwalidzkich, idealnie sprawdzą się nasadki gumowe nakładane na ich końcówki, w taki sposób aby poruszać się pewniej, stabilniej, bezpieczniej i z dodatkową ochroną przed jakimkolwiek „poślizgiem” podczas chodzenia. Nasadki takie będą również dobrym rozwiązaniem dla wszystkich pacjentów, którzy przeszli wszelkie zabiegi czy operacje ortopedyczno-chirurgiczne, takie jak np.: złamania, pęknięcia kości, endoprotezy bioder lub mający problemy ze stawami, którym poruszanie się ułatwiają wszelkie kule, balkoniki i chodziki ortopedyczne, wyposażone z przodu w kółka, a w tyle – w stojaki, będące podparciem do podłoża.

Ogólna charakterystyka gumowych zabezpieczeń na laski i kule inwalidzkie.

Ułatwiające poruszanie się laski i kule i wspomagające ich użytkowanie nasadki gumowe wykonane z wysoko jakościowej trwałej gumy, odpornej na zróżnicowane czynniki zewnętrzne produkowane są w czterech najbardziej neutralnych kolorach: białym, czarnym, beżowym i szarym, ale istnieje możliwość dopasowania każdej innej barwy, do naszych indywidualnych potrzeb. Standardowy rozmiar nasadek na laski inwalidzkie to 16, 17, 18, 19 i 20 mm, natomiast na kule ortopedyczne, balkoniki i chodziki średnica ta wynosi od 20 do 27 mm. Większe wykonywane są na indywidualne zamówienia, zależnie od rodzaju sprzętu, w którym mają znaleźć zastosowanie. Dostępne są również nasadki wyposażone w wewnętrzną metalową wkładkę, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed szybkim zużyciem.  

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

cztery + dwanaście =

Story Page