Co może poprawić jakość Twojego snu?

Co może poprawić jakość Twojego snu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry sen jest niezbędny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak dla wielu z nas ten nieuchwytny stan snu może być nieuchwytny.

Problemy ze snem są powszechne, zwłaszcza wśród osób starszych. Około 50 procent dorosłych ma jakiś rodzaj zaburzeń snu – od bezsenności po bezdech senny.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na jakość Twojego snu, w tym:

Twoje środowisko 

Hałas, światło i temperatura mogą zakłócać sen. Jeśli jesteś wrażliwy na którąś z tych rzeczy, rozważ zainwestowanie w zatyczki do uszu, zasłony zaciemniające lub maszynę do białego szumu, aby pomóc Ci łatwiej zasnąć.

Twoja dieta 

Jedzenie zbyt dużo lub zbyt mało przed snem może spowodować niestrawność lub zgagę, która zakłóca cykl snu.

Twoja codzienna rutyna 

Ważne jest, aby posiadać rutynę, aby twoje ciało miało czas na przygotowanie się do spokojnej drzemki. Spróbuj wziąć ciepłą kąpiel lub poczytać książkę zamiast oglądać telewizję lub korzystać z urządzeń elektronicznych tuż przed snem. Nie pij też kofeiny po godzinie 14:00 – jej okres trwania wynosi sześć godzin i może sprawić, że będziesz czuwać dłużej niż gdybyś wypił ją wcześniej w ciągu dnia!

Maska CPAP w przypadku bezdechu sennego 

Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) to opcja leczenia stosowana w przypadku obturacyjnego bezdechu sennego (OSA). Dostarcza on powietrze pod ciśnieniem przez maskę podłączoną do pompy powietrza noszoną podczas snu. Powietrze pod ciśnieniem utrzymuje gardło w stanie otwartym, co umożliwia normalne oddychanie podczas snu.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, to sprawdź witrynę: https://autocpap.pl/kategoria-produktu/cpap/apap/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*