close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jakim przypadku warto podjąć decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego?

Piękny uśmiech to nie tylko białe, pozbawione próchnicy zęby. To także prawidłowy zgryz i równa linia uzębienia. Wady zgryzu mogą być wrodzone lub nabyte, jednak niemal w każdej sytuacji można je skorygować. Służy do tego aparat ortodontyczny – ruchomy lub stały.

Dlaczego warto zadbać o proste zęby i usunąć wadę zgryzu?

W grę wchodzą nie tylko czynniki estetyczne, choć one również są niezwykle ważne. Niemal każda wada zgryzu wiąże się z upośledzoną pracą narządu żucia i nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych. Może to powodować bóle głowy, ścieranie się zębów i inne przykre dolegliwości. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług dobrej placówki dentystycznej oferującej zakładanie aparatów ortodontycznych. Na https://www.medessence.pl/ można sprawdzić przykładową ofertę. Decydując się na aparat, podejmujemy też skuteczną walkę ze stłoczeniem zębów i wynikającymi z niego problemami z higieną. Zwiększa się nasza szansa na zdrowe uzębienie bez próchnicy.

Jak wygląda proces zakładania aparatu ortodontycznego?

Aparaty ruchome są zazwyczaj stosowane u dzieci i młodzieży, a więc w okresie intensywnego wzrostu. Można je samodzielnie zakładać i zdejmować. Z kolei aparaty stałe są przytwierdzane do zębów na cały okres leczenia wady – są to zazwyczaj około dwa lata. Ortodonta mocuje na zębach trzonowych specjalne pierścienie, natomiast na pozostałych zębach umieszcza tak zwane zamki – metalowe lub estetyczne (szafirowe, porcelanowe). Ważną częścią aparatu są standaryzowane łuki wykonane ze stopów metali, dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta. Co ważne, aparat stały można założyć w każdym wieku, ciesząc się prostymi zębami i eliminacją wady zgryzu.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

szesnaście + trzy =

Story Page