• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak schudnąć bez wyrzeczeń?

Zrzucanie masy dzięki rygorystycznemu ograniczaniu kalorii już dawno wyszło z mody i nie jest polecane ani przez dietetyków, ani przez lekarzy. Choć krótkoterminowo może dać oczekiwany skutek, to jednak liczyć się z trzeba z efektem jo-jo, a dodatkowo nie każdy jest w stanie kontrolować spożywane kalorie przez długi czas i nie ulegać pokusom. Jak więc schudnąć skutecznie i bez wyrzeczeń?

Dieta odchudzająca – jaką wybrać?

Dieta odchudzająca powinna być przede wszystkim bogata w świeże warzywa i jak najmniej przetworzone produkty. Nie powinno w niej być miejsca na potrawy smażone czy kaloryczne sosy, za to zamiast dodatków jak ziemniaki czy kluski lepiej wybierać różnorodne kasze i pełnoziarniste makarony.

Jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie skomponować pełnowartościowy jadłospis, który dostarczy nam odpowiedniej porcji witamin, a przy tym będzie sycący i smaczny, wtedy warto rozważyć tzw. dietę pudełkową. Jej zaletą jest fakt, że po podaniu naszych preferencji i oczekiwań możemy właściwie przestać się martwić jadłospisem – gotowe posiłki o odpowiedniej kaloryczności zostaną nam dostarczone pod wskazany adres o ustalonej godzinie. W przypadku takich usług jak catering dietetyczny Wrocław jest miastem, gdzie możemy znaleźć duży wybór firm, z których z łatwością wybierzemy taką, której najbardziej zaufamy. Przed wprowadzeniem diety warto też skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, by uzyskać dokładne wskazówki co do tempa utraty masy ciała i tego, jakich produktów powinniśmy unikać, by schudnąć przede wszystkim w sposób zdrowy i rozsądny.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

szesnaście + 19 =

Story Page