close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym różni się suplementacja dla dzieci i dorosłych?

Suplementy diety są często stosowanymi produktami nie tylko przez osoby dorosłe. Rodzice decydują się na suplementację u swoich dzieci z wielu powodów, najczęściej związanych z niedoborami konkretnych składników pokarmowych. Odpowiednio zbilansowana dieta dotyczy każdego człowieka bez względu na wiek. Niekiedy jednak można ją osiągnąć wyłącznie poprzez włączenie do niej suplementów. Należy jednak wiedzieć, że suplementacja osób dorosłych różni się od tej dotyczącej dzieci i młodzieży.

Suplementacja a wiek konsumenta

Suplementacja osób dorosłych w porównaniu do suplementacji dzieci różni się przede wszystkim dawkowaniem. Dzieci wykazują mniejsze zapotrzebowanie na niektóre składniki pokarmowe, na inne zaś większe, co wiąże się z naturalnym w tym okresie rozwojem całego organizmu. Przykładowo, dzieci powinny dostarczać do swojego organizmu nieco więcej wapnia niż osoby dorosłe, ponieważ kości znajdują się w fazie intensywnego wzrostu. Kwasy omega 3 dla dzieci także posiadają nieco inną postać, najczęściej jedna kapsułka zawiera w sobie większą dawkę NNKT. 

Kolejną istotną różnicą jest forma suplementu diety. Dzieci są znacznie bardziej wymagającymi konsumentami jeśli chodzi o wybór drogi podania preparatu. W ich przypadku lepiej sprawdzą się syropy, oleje w formie płynnej (niezamknięte w kapsułkach), proszki czy żelki. Wszystko co zainteresuje najmłodszych zyska aprobatę i będzie z przyjemnością przyjmowane. Osoby dorosłe najczęściej decydują się na tradycyjne tabletki czy kapsułki. Ważne, aby suplementy diety posiadał akceptowalną przez dziecko postać oraz aby jego dawka pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wybrany składnik.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × 4 =

Story Page