close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Chcesz być sportowcem? Bez tego się nie obędzie

Trening jest nieodłącznym elementem życia każdego profesjonalnego sportowca. Codzienne, często przekraczające możliwości kompensacyjne organizmu obciążenia mogą jednak doprowadzić do urazów. Zatem, jak mądrze trenować z uwzględnieniem odpowiedniej ilości czasu na regenerację? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Urazy i kontuzje – jak im zapobiegać?

Urazy sportowe zdarzają się nawet zawodnikom, których trening jest optymalnie skonstruowany. Nie zmienia to jednak faktu, iż potencjalnie najgroźniejsze w skutkach kontuzje pojawiają się o wiele częściej u osób ćwiczących w sposób nieprawidłowy. Tak więc, co należy uwzględnić w każdym planie treningowym? Po pierwsze, odpowiednią ilość czasu na odpoczynek i regenerację. Po drugie, stopniowanie intensywności obciążenia z treningu na trening. Po trzecie, regularne zmienianie wykonywanych ćwiczeń i trenowanie słabych ogniw organizmu.

Osobnym tematem jest trening na redukcję tkanki tłuszczowej i związane z nim urazy i kontuzję. Oczywiście, nie ulega wątpliwości, iż plan redukcyjny jest o wiele mniej obciążający dla organizmu ćwiczącego. Niemniej jednak brak dbałości o technikę wykonywania ćwiczeń, nieuwzględnienie czasu na odpoczynek, czy też brak przedtreningowej rozgrzewki również mogą doprowadzić do groźnej w skutkach kontuzji. Z tego też względu, przedstawione wcześniej zasady planowania treningu dotyczą również osób, którym zależy wyłącznie na pozbyciu się nadmiaru zalegających kilogramów. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

16 − pięć =

Story Page