Chcesz być sportowcem? Bez tego się nie obędzie

Chcesz być sportowcem? Bez tego się nie obędzie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening jest nieodłącznym elementem życia każdego profesjonalnego sportowca. Codzienne, często przekraczające możliwości kompensacyjne organizmu obciążenia mogą jednak doprowadzić do urazów. Zatem, jak mądrze trenować z uwzględnieniem odpowiedniej ilości czasu na regenerację? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Urazy i kontuzje – jak im zapobiegać?

Urazy sportowe zdarzają się nawet zawodnikom, których trening jest optymalnie skonstruowany. Nie zmienia to jednak faktu, iż potencjalnie najgroźniejsze w skutkach kontuzje pojawiają się o wiele częściej u osób ćwiczących w sposób nieprawidłowy. Tak więc, co należy uwzględnić w każdym planie treningowym? Po pierwsze, odpowiednią ilość czasu na odpoczynek i regenerację. Po drugie, stopniowanie intensywności obciążenia z treningu na trening. Po trzecie, regularne zmienianie wykonywanych ćwiczeń i trenowanie słabych ogniw organizmu.

Osobnym tematem jest trening na redukcję tkanki tłuszczowej i związane z nim urazy i kontuzję. Oczywiście, nie ulega wątpliwości, iż plan redukcyjny jest o wiele mniej obciążający dla organizmu ćwiczącego. Niemniej jednak brak dbałości o technikę wykonywania ćwiczeń, nieuwzględnienie czasu na odpoczynek, czy też brak przedtreningowej rozgrzewki również mogą doprowadzić do groźnej w skutkach kontuzji. Z tego też względu, przedstawione wcześniej zasady planowania treningu dotyczą również osób, którym zależy wyłącznie na pozbyciu się nadmiaru zalegających kilogramów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*