• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak dbać o soczewki?

Osoby posiadające wadę wzroku coraz częściej decydują się na noszenie soczewek kontaktowych. Są one bowiem znacznie wygodniejsze od klasycznych okularów i zapewniają lepsze widzenie peryferyjne. Występują w formie cienkich, lekko zaokrąglonych płatków przeznaczonych do umieszczenia bezpośrednio na filmie łzowym. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ ma to duże znaczenie dla zachowania optymalnego zdrowia oczu. 

Wystarczy poświęcić kilka minut w ciągu dnia

W przypadku soczewek kontaktowych niezbędne jest przede wszystkim dokładne mycie oraz suszenie dłoni przed ich każdorazowym zakładaniem. Poza tym użytkownik musi pamiętać o regularnej dezynfekcji płatków z użyciem dedykowanego płynu. Dotyczy to również pojemnika, w którym konstrukcje się znajdują. Kolejna istotna zasada to stosowanie jednej soczewki na tym samym oku i przechowywanie w tej samej komorze zbiorniczka. Zamiana pozycji zwiększa ryzyko przeniesienia groźnej infekcji bądź zakażenia. Nie obejdzie się ponadto bez codziennej wymiany roztworu. Jeśli natomiast zależy nam na maksymalnym komforcie i oszczędności czasu, to koniecznie postawmy na sterylne soczewki jednodniowe coopervision. Wymienia się je każdego dnia na nowe, dlatego nie trzeba wykorzystywać jakichkolwiek pudełek czy preparatów pielęgnacyjnych. Co ważne, gwarantują przy tym bardzo wysoką higienę.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

12 + 16 =

Story Page