Z jakimi przypadłościami warto udać się do psychoterapeuty?

Z jakimi przypadłościami warto udać się do psychoterapeuty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia to leczenie problemów ze zdrowiem psychicznym. Może pomóc Ci w radzeniu sobie z problemami i poprawić jakość Twojego życia.

Psychoterapia polega na rozmowie z terapeutą o Twoich problemach, zazwyczaj w cztery oczy. Nie obejmuje ona leków ani środków farmakologicznych, ale obejmuje przydatne strategie, których możesz użyć, aby pomóc sobie między sesjami.

Niektórzy ludzie wolą nie rozmawiać o swoich problemach z nikim poza swoim partnerem lub bliskimi przyjaciółmi i rodziną. Jeśli jednak trudno jest Ci poradzić sobie z codziennym życiem, rozmowa z wykwalifikowanym specjalistą może być bardzo pomocna. Jeśli przekonasz się do takiej pomocy, jaką może dać ci psycholog Gdynia stanowi doskonałe miejsce, w którym możemy znaleźć pełno takich specjalistów w Polsce.

Psychoterapia może być dla Ciebie odpowiednia, jeśli zmagasz się z takimi przypadłościami:

Depresja

Depresja jest zaburzeniem nastroju charakteryzującym się uczuciami smutku, beznadziei i bezwartościowości. Osoby z depresją mogą również mieć niski nastrój lub drażliwość, mieć trudności z koncentracją, mieć zmiany w apetycie lub wzorcach snu, lub czuć się zmęczonym przez cały czas.

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe obejmują uogólnione zaburzenie lękowe, fobie i ataki paniki. Osoby cierpiące z powodu lęku mają tendencję do martwienia się o rzeczy, nad którymi mają niewielką kontrolę. Często czują się spięci, roztrzęsieni lub zdenerwowani. Mogą również doświadczać objawów fizycznych, takich jak nudności lub zawroty głowy, w obliczu stresujących sytuacji, takich jak prowadzenie prezentacji w pracy lub poznawanie nowych ludzi na przyjęciach.

Zaburzenia dwubiegunowe

Zaburzenie dwubiegunowe powoduje dramatyczne zmiany nastroju pomiędzy okresami skrajnie wysokich (mania) i skrajnie niskich (depresja). Podczas epizodów maniakalnych, ludzie mogą czuć się w euforii i pełni energii, z wielkimi wyobrażeniami o sobie i swoich możliwościach. Te uczucia mogą prowadzić do podejmowania pochopnych decyzji, takich jak rzucenie pracy lub zmiana miejsca zamieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*