• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak należy oklejać płyty meblowe?

Kuchenne szafki i kredensy ulegają z czasem zużyciu, co przejawia się przede wszystkim w widocznych przetarciach i drobnych uszkodzeniach. Powłoka tych mebli może też zmienić kolor, a tym samym stracić na swojej atrakcyjności wizualnej. Nie zawsze jednak wiąże się to z koniecznością ich wymiany. Meble kuchenne można znacząco odświeżyć, nadając im nowy wygląd dzięki zastosowaniu specjalnych oklein.  

Najważniejsze czynności

W pierwszej kolejności trzeba dokładnie przeczyścić miejsce, które będzie później wyłożone przylepną listwą. Dzięki temu klej będzie lepiej wiązał poszczególne elementy. Po odmierzeniu i wycięciu potrzebnych fragmentów oklein nakłada się na nie dedykowane spoiwo. Przytwierdzenie do powierzchni mebla najlepiej wykonać przy pomocy rozgrzanego żelazka.
Podana wyżej, ogólna instrukcja postępowania ma swoje zastosowanie tylko w najprostszych przypadkach. Kiedy obłożenia wymaga cały mebel lub jego część o nieregularnych kształtach, zadanie może okazać się nazbyt skomplikowane. W takim wypadku warto zwrócić się o pomoc do firmy wyspecjalizowanej w profesjonalnym oklejaniu mebli kuchennych. Z ofertą takiej usługi można zapoznać się na stronie https://www.elwi.pl/uslugi-2/oklejanie.html.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × jeden =

Story Page