Jak należy oklejać płyty meblowe?

Jak należy oklejać płyty meblowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchenne szafki i kredensy ulegają z czasem zużyciu, co przejawia się przede wszystkim w widocznych przetarciach i drobnych uszkodzeniach. Powłoka tych mebli może też zmienić kolor, a tym samym stracić na swojej atrakcyjności wizualnej. Nie zawsze jednak wiąże się to z koniecznością ich wymiany. Meble kuchenne można znacząco odświeżyć, nadając im nowy wygląd dzięki zastosowaniu specjalnych oklein.  

Najważniejsze czynności

W pierwszej kolejności trzeba dokładnie przeczyścić miejsce, które będzie później wyłożone przylepną listwą. Dzięki temu klej będzie lepiej wiązał poszczególne elementy. Po odmierzeniu i wycięciu potrzebnych fragmentów oklein nakłada się na nie dedykowane spoiwo. Przytwierdzenie do powierzchni mebla najlepiej wykonać przy pomocy rozgrzanego żelazka.
Podana wyżej, ogólna instrukcja postępowania ma swoje zastosowanie tylko w najprostszych przypadkach. Kiedy obłożenia wymaga cały mebel lub jego część o nieregularnych kształtach, zadanie może okazać się nazbyt skomplikowane. W takim wypadku warto zwrócić się o pomoc do firmy wyspecjalizowanej w profesjonalnym oklejaniu mebli kuchennych. Z ofertą takiej usługi można zapoznać się na stronie https://www.elwi.pl/uslugi-2/oklejanie.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*