Urządzanie łazienki w stylu soft loft

Urządzanie łazienki w stylu soft loft
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl loft jest obecnie bardzo popularny w kontekście aranżacji wnętrz. Choć pomieszczenia wydają się nieraz nieco surowe i chłodne, to mają także swój wyjątkowy charakter. W ten sposób można też urządzić zarówno mniejszą, jak i większą łazienkę. O co warto wtedy zadbać? 

Przestrzeń i stonowane kolory

Cechą charakterystyczną loftu jest celowe osiągnięcie efektu oszczędnego oraz minimalistycznego wnętrza. Wbrew pozorom nie potrzeba do tego dużej powierzchni, natomiast trzeba zachować umiar i umiejętnie dysponować dostępnym metrażem. Nie można zatem przesadzić z ilością sprzętu i gadżetów, a pokój powinien być prosty i funkcjonalny. W ten sposób należy również dobierać wyposażenie łazienki, sięgając tylko po potrzebne elementy i dopasowane stylistycznie do całości. Dobrze sprawdzi się wanna wolnostojąca czy przeszklona kabina prysznicowa. Charakterystycznych elementem powinny być aluminiowe grzejniki, a w kontekście mebli warto wybierać te metalowe lub przynajmniej w odcieniach szarości. 

Materiały i dodatki 

Dobrym pomysłem będzie pozostawienie widocznego zbrojenia oraz wystających kabli od instalacji. Wyróżnikiem stylu loft jest właśnie to, iż pomieszczenie ma wyglądać na delikatnie niewykończone. We wnętrzu mile widziany jest surowy beton i cegła lub płytki imitujące te materiały. Skoro łazienka ma być minimalistyczna, to trzeba też ograniczyć liczbę dodatków. Wartość dekoracyjną można zatem uzyskać starannie dobierając niezbędne akcesoria, a więc wiszące z sufitu żarówki czy dopasowane elementy armatury, takie jak chromowane baterie Roca. Wszelkie detale należy dopracowywać zgodnie z ogólną koncepcją. Optymalnymi dodatkami będą metalowe koszyki na gadżety łazienkowe, a ewentualnej domieszki przytulności, można dodać wnętrzu poprzez drewniane elementy wyposażenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*